Milovická divočina

Milovice se stali domovem vzácných kopytníků – exmoorských koní, zubrů a praturů. Díky tomu se pro mě stávají zajímavou fotografickou výzvou.

 

Erorchideje

Zkratka z eros a orchideje …. neboť při bližším pohledu jsou ty květy neuvěřitelné. Focení ve Fata Morgáně.

PF 2013

Krásný a úspěšný rok 2013, ať se zdaří vše na co si jen zvládneme pomyslet. A samozřejmě jen to nejlepší světlo …

Skate Nymburk

V Galerii se Sportovními akcemi najdete pát fotek z rychlého focení v Nymburském Skate Parku. Krásné světlo přálo a kluci se snažili.   🙂

Milovicko

Fotografování na Milovicku …..

Skákavky

Skákavky jsou pavouci, kteří patří mezi nejmenší u nás. Velikost se pohybuje v jednotkách milimetrů. I přesto to jsou výborní aktivní lovci. V ČR jich žije okolo 70 druhů. Povedlo se mi jich pár najít a odfotit (a zase vrátit zpět). Zatím jsem měl štěstí jen na několik exemplářů dvou druhů, ale sezóna je v plném proudu …. 🙂

Podívejte se na

jejich fantastické tvary, barvy a oči. 🙂

Svatba „Páciků“

Květnové fotografování kamarádovy svatby … 🙂

Oslava 9. titulu Mistra NBL ligy – Basketball Nymburk

Po deváté v řadě …. takže kromě videa dokumentace jsem si i trochu zafotil.   🙂

Zapojil jsem se do projektu „Země česká, domov Tvůj“

Země česká, domov Tvůj je celovečerní dokumentární film, jehož spolutvůrcem se může stát každý občan nebo obyvatel této země.

Fotograf, režisér a producent Adolf Zika si s nápadem jediného filmu o tisíci kameramanech pohrával již před dvanácti lety. Technologie digitálních kamer tehdy ještě ale neumožňovala takovou tvůrčí svobodu, nakonec proto namísto toho v roce 2000 vznikla Poslední kniha století, aneb jeden den v životě České republiky. Systematické zaznamenávání cesty našeho života ho však neopustilo, ba naopak, stávala se z něho jistá posedlost.

Film ne náhodou přichází v magické době věštbami obestřeného roku 2012. V době, kdy pociťujeme jednu z největších nejistot od dob sametové revoluce.

Libický luh aneb Strážci listů

Fotografování jarního hmyzu a dalších bezobratlých v Libickém luhu. Tohle místo je plné skrytého života, který odhalí především makrofotografie. Všechny fotky jsou focené https://viagrageneriquefr24.com z cesty, takže stačí se jen dobře dívat.

Motýli v pražské Fata Morganě

Každoroční výstava tropických motýlů v Botanické zahradě v Praze v tropickém skleníku Fata Morgana.

Orchideje a bromélie v pražské Fata Morgáně

Fotografování výstavy orchidejí a bromélií v Praze Troji. Rozhodně zajímavé, ale fotograficky náročné fotografování tropických rostlin.

Výstava probíhá od 17.2. do 4.3. 2012.

Maturitní ples COPu

Pár fotografií z maturitního plesu nymburské střední školy …

Labe v zimě

Fotografování na zamrzlém Labi v Nymburce.

Díky tomu, že Labe nikdy nezamrzne celé (díky proudům, jezům atd.), je ideální jako zimoviště různých vodních ptáků. Tohle je však zatím klasika, která je vidět i v létě…. tak snad doletí časem i zajímavější ptáci.

Nymburský novoroční ohňostroj

Snažím se každý rok fotit novoroční ohňostroj. Tady je pár fotek, ale nevybral jsem dobré místo.

🙂